zied_fb.png, 573B


Neaizstājamas dabas veltes tavas ģimenes aptieciņā pavasarī

Tavam bērnam ir nobrāzumi vai pietūcis celis pēc kritiena? Tev ir sausa, niezoša āda vai nātrene? Tev ir iekodis kukainis vai esi apdedzis saulē? Ar to visu tikt galā palīdzēs dabas veltes, kas sakopotas vienā krēma tūbiņā Calmiderm.

Smaržīgā kumelīte, skaistā kliņģerīte, aromātiskais mentols, vērtīgā nātre, reibinošā lavanda un vēl arī dažādu antiseptisku ēterisko eļļu emulsija apvienoti šajā krēmā aizsargājot, mitrinot, sniedzot atvieglojumu un dziedinot ādu.

Imūnterapijas pacientes Agneses stāsts

Agnese (23 gadi) no alerģijas simptomiem ir cietusi visu dzīvi. Pirmo reizi tie parādījās, kad bērnībā, sajūtot kūpinātu zivju smaku, viņai uzpampa lūpas, savukārt izjāde ar zirgu beidzās slimnīcā ar aizpampušām acīm. Tāpat Agnesi ir skārušas astmas lēkmes, ja gadījies viesoties mājās, kur bijuši kaķi, tādēļ iztrūkuši braucieni uz laukiem. Katru pavasari un vasaru meitene slimojusi un mocījusies ar galvassāpēm.

Vēlāk, konsultējoties ar ārstu, apstiprinājās, ka Agnese cieš no tādiem alergēniem kā putekļiem, pelējuma sēnītes, ziedputekšņiem, siena, zivīm un mandelēm, kā arī dzīvniekiem. Pirms imūnterapijas jaunā sieviete izmantoja virkni dažādu medikamentu, piemēram, aptiekās nopērkamos antihistamīnus, acu pilienus un deguna aerosolus, kas diemžēl sniedza tikai īslaicīgu atvieglojumu, bet nenovērsa īsto problēmas sakni – alerģijas cēloni.

Imūnterapiju Agnesei ieteica izmēģināt viņas alergologs – daktere S. Rezņikova. Agnese to līdz šim ir pielietojusi tikai vienu gadu, bet jau tagad jūt ievērojamus pašsajūtas uzlabojumus un priecājas, ka vairs nav jālieto zāles pret alerģiju un acu pilieni, kas pagājušajā pavasarī bija Agneses ikdienas neatņemama sastāvdaļa. Agnese arīdzan ir atbrīvojusies no galvassāpēm un tūskas. Atrodoties laukos vai sajūtot tikko pļautas zāles smaržu, vēl joprojām jūtami alerģijas simptomi, taču tie ir panesami un nesalīdzināmi mazāk kaitīgi nekā pirms gada.

Agnese skaidro imūnterapijas norisi – alergologs veic nepieciešamās proves un nosaka, no kādiem alergēniem viņai izpaužas nepatīkamie simptomi. Šeit svarīgi atgādināt, ka liela nozīme ir iedzimtībai, proti, tam, vai kāds ģimenes loceklis arī slimo ar alerģiju – piemēram, Agneses tēvs, tāpat kā meita, cieš no alerģijas simptomiem. Viņas gadījumā visspēcīgāko alerģiju izraisījuši tieši bērza un citu koku ziedputekšņi, tādēļ Agneses pilienu galvenā sastāvdaļa ir bērza alergēns. Agnese stāsta, ka ir izvēlējusies izmantot zem mēles lietojamos pilienus, bet ir pieejamas arī vakcīnas.

Tomēr tiem, kuri apsver izmantot imūnterapijas sniegtās iespējas, jāņem vērā – lai no tās gūtu maksimālos rezultātus, imūnterapija ir jāturpina trīs gadus. Tā kā alergēnu spektrs Agnesei ir ļoti plašs, viņa izvērtē iespēju pēc trīs gadu cikla iziet vēl vienu imūnterapijas kursu.

Alergēnu imūnterapija ir vienīgais terapijas veids, kuram ir ietekme uz alerģiskās reakcijas cēloni. Tā ir pieejama divos veidos – injekciju vai zemmēles pilienu veidā, kur izmanto mutē lietojamus šķīdumus. Neskatoties uz to, kādu ievadīšanas veidu pacients ir izvēlējies, imūnterapija sniedz rezultātus jau pēc pāris mēnešiem. Pēc trim mēnešiem pacientam iestājas vērā ņemams atvieglojums.

Agnese visiem, kuri cieš no alerģijas izpausmēm, no sirds iesaka doties pie alergologa un izmantot lielisko iespēju pielietot imūnterapiju. Viņa to raksturo kā vienkāršu un nesāpīgu veidu, kā atbrīvoties no alerģijas un izbaudīt veselīgu un kvalitatīvu dzīvi.

Atpakaļ

Īsumā par alerģiju pret ziedputekšņiem
  •  

Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes Latvijas Aerobioloģjias Laboratorija

© Divi gani 2015