zied_fb.png, 573B


Neaizstājamas dabas veltes tavas ģimenes aptieciņā pavasarī

Tavam bērnam ir nobrāzumi vai pietūcis celis pēc kritiena? Tev ir sausa, niezoša āda vai nātrene? Tev ir iekodis kukainis vai esi apdedzis saulē? Ar to visu tikt galā palīdzēs dabas veltes, kas sakopotas vienā krēma tūbiņā Calmiderm.

Smaržīgā kumelīte, skaistā kliņģerīte, aromātiskais mentols, vērtīgā nātre, reibinošā lavanda un vēl arī dažādu antiseptisku ēterisko eļļu emulsija apvienoti šajā krēmā aizsargājot, mitrinot, sniedzot atvieglojumu un dziedinot ādu.

Alergēnu specifiskā imunoterapija - ASIT

 

Arvien vairāk pacienti griežas pie alergologa ar dažādiem alerģiskiem simptomiem, kas skar gan degunu, gan acis. Visbiežāk simptomi ir ziedputekšņu ziedēšanas laikā vai atrodoties dzīvnieku tuvumā un putekļos. Lai atvieglotu pacienta vispārējo stāvokli, tiek veikta alergēnu specifiskā imunoterapija. Plaši tiek aprakstīti pozitīvi terapijas efekti.

ASIT galvenais mērķis ir panākt antivielu rašanos pacienta organismā, kuru rezultātā samazinās organisma jutība uz alergēnu. Galvenā būtība nav samazināt tikai simptomus, bet arī nodrošināt imūnās sistēmas atbildes reakciju uz alergēnu. Terapijas laikā tiek samazināta iekaisuma šūnu sekrēcija un neveidojas iekaisums. Pēc terapijas kursa tiek nodrošināts ilgstošs terapeitiskais efekts, kā arī būtiski tiek samazināts kopējais IgE daudzums, kas atbild par alerģisko simptomu smagumu.

Ļoti būtiski pieminēt faktu, jo ātrāk terapija tiek uzsākta (bērni no līdz pusaudža gadi un jauni cilvēki), jo labāk veidosies imūnā atbilde un terapija būs daudz efektīvāka nekā uzsākot to pēc 40 gadiem un vairāk.

Šobrīd Latvijā ir pieejami vairāki imunoterapijas veidi. Visizplatītākie ir zemmēles un zemādas imunoterapijas veidi, bet nesen tika ieviesta arī intralimfātiskā imunoterapijas metode.

ASIT ir indicēta pacientiem ar alerģisku rinītu, alerģisku rinokonjunktivītu un/ vai alerģisku astmu, kuriem ir pierādījumi par specifiskajām IgE antivielām.

Kas jāzin par katru imunoterapijas veidu?

Zemmēles imunoterapija – vakcīna, kas ir kā pilieni un tie tiek pilināti zem mēles.

Vakcīnas ilgums ir no 3 līdz 5 gadiem un katra vakcīna tiek sagatavota konkrētam pacientam atsevišķi atšķirībā no tā pret ko šim cilvēkam ir alerģija.

Vakcīnu jālieto sākumā katru dienu pakāpeniski palielinot devu līdz tiek sasniegta optimālā pacientam panesamā alergēna deva.

Pēc tam, kad tiek sasniegta pacientam panesamā deva, to lieto vai nu katru dienu, vai arī 3 reizes nedēļā.

Zemādas imunoterapija vakcīna, kura tiek ievadīta vienu reizi nedēļā augšdelmā.

Vakcīnas ilgums arī ir 3 – 5 gadi, vienīgā atšķirība ir tāda, ka vakcīnu būs jāsaņem vienu reizi nedēļā (vakcīnu veic medicīnas māsa medicīnas centrā).

Gluži kā pie zemmēles vakcīnas, arī pie zemādas vakcīnas sākotnējā deva tiek pakāpeniski palielināta, iegūstot katram pacientam optimāli panesamo alergēna ārstniecisko devu.

Intralimfātiskā imunoterapijavakcīna, kas tiek ievadīta cirkšņa limfmezglā.

Šis ir jauns imunoterapijas veids, kuram jau ir pirmie terapijas efekti. Terapijas ilgums ir trīs līdz četri mēneši. Terapijas būtība ir tāda, ka vienu reizi mēnesī pacienta cirkšņa limfmezglā tiek ievadīts alergēns un organisms veido antivielas pret šo alergēnu un tiek samazināta jutība uz alergēnu (tāpat kā pie zemmēles un zemādas imunoterapijas).


Atpakaļ

Īsumā par alerģiju pret ziedputekšņiem
  •  

Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes Latvijas Aerobioloģjias Laboratorija

© Divi gani 2015