Iemesli smaganu asiņošanai

Lietojot zobu diegu vai tīrot zobus, kādreiz ievērojat, ka smaganas asiņo? Aprūpe akūtā fāzē ietver diagnostiku un ārstēšanu, kuras mērķis ir atrisināt steidzamas mutes dobuma problēmas, arī asiņojošu smaganu ārstēšanu. Tai mēdz būt daudz iemeslu, sākot no nepareizas zobu tīrīšanas tehnikas līdz nopietnākām smaganu saslimšanām.

Galvenie smaganu asiņošanas cēloņi

Viens no galvenajiem cēloņiem ir aplikuma uzkrāšanās smaganu līnijā. Ja to savlaicīgi neārstē, tas pārvēršas par gingivītu vai smaganu iekaisumu, tad zobu tīrīšanas vai zobu diega lietošanas laikā smaganas kļūst pietūkušas, jutīgas un asiņo. Ja gingivīts netiek ārstēts, tas var izraisīt nopietnākas smaganu slimības, kas ir viens no galvenajiem zobu izkrišanas cēloņiem.

Nepiemērotu protēžu nēsāšana

Protēzes, kas nepieguļ pareizi var izraisīt smaganu asiņošanu, ja tās saskrāpē smaganas un izraisa čūlas. Cilvēki, kuri naktī neizņem zobu protēzes var būt īpaši pakļauti smaganu asiņošanai. Ja valkājat zobu protēzes, ir īpaši svarīgi ievērot pilnvērtīgu mutes dobuma higiēnu un labi notīrīt protēzes, lai novērstu aplikuma uzkrāšanos un smaganu iekaisumu.

Uzturs

Dažas pārtikas sastāvdaļas var kairināt smaganas un izraisīt to asiņošanu. Jācenšas izvairīties no lipīgiem un pārlieku cukurotiem pārtikas produktiem, saldinātajiem dzērieniem, kas arī ietekmē smaganu veselību. Jādod priekšroka sabalansētam uzturam, kas ietver augļus, svaigus dārzeņus, pārtiku, kas bagāta ar kalciju, magniju, A, K un C vitamīniem.

Zobu birstes izvēle

Pārāk cieti zobu birstes sariņi un enerģiska zobu tīrīšana ar nepiemērotu zobu birsti nenoņem aplikumu labāk, tā vietā smaganas tiek pakļautas asiņošanai un recesijai. Praktizējiet tīrīšanas tehniku ​​un, tīrot zobus, izmantojiet zobu birsti ar mīkstiem sariem.

Citas veselības problēmas

Smaganu asiņošana ir izteiktāk novērojama pacientiem ar noteiktām veselības problēmām, piemēram, aknu slimībām, asinsreces traucējumiem, anēmiju, cukura diabētu un leikēmiju.

Ja jums ir smaganu asiņošana, ir svarīgi apmeklēt zobārstu, lai noskaidrotu, kas tieši to izraisa. Dr. Jūlijas Katkevičas diennakts zobārstniecības (akūtā zobārstniecība) komanda rūpējas par savu pacientu veselību, lai tie varētu saņemt akūtas problēmas ārstēšanu jebkurā diennakts laikā.

Pēterītis

Back to top